HABER ARŞİVİ

11.03.2019 ALANYA’DA DEĞİŞİMİ BAŞLATACAĞIZ!

09.03.2019 TOSMUR ESNAFINDAN ÇAKIR’A BÜYÜK DESTEK!

08.03.2019 ÇAKIR; PAZARYERİ İŞGALİYE HARÇ ÜCRETİNİ %30 İNDİRECEĞİZ!

07.03.2019 ÇAKIR, KONAKLI’DA SEÇİM AFİŞİMİZE SALDIRI BİZİ YILDIRAMAZ!

07.03.2019 ÇAKIR'DAN SANAYİ ÇIKARTMASI!

06.03.2019 ÇAKIR’A, MAHMUTLAR’DA SEVGİ SELİ…

06.03.2019 ÇAKIR, ESNAFIN RAHATSIZ OLDUĞU UCUBE BİSİKLET YOLLARINI KALDIRACAĞIZ

03.03.2019 TÜM TÜRKİYE’DE KIRAT ŞAHLANIŞA GEÇMİŞTİR

02.03.2019 ÇAKIR: YAŞANANLARA KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ OLAMAYIZ!

28.02.2019 ÇAKIR, BALIK HALİNİ VE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.

28.02.2019 ÇAKIR, ALANYA HAL ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR’DAN KONAKLI ÇIKARMASINDA TÜM ESNAFA BÜYÜK MÜJDE!

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR HALİNİ ZİYARET ETTİ

27.02.2019 KONAKLI HALİNDE ÇAKIR’A BÜYÜK İLGİKATAR, 2022’YE HAZIRLANIYOR

Katar’daki inceleme gezisinden dönen Çakır, Katar’ın olağanüstü yatırımlar ile göz kamaştırdığını söyledi.

 

Katar’ın başkenti Doha şehrindeki inceleme ve temaslarında Katar’ın 2022 dünya kupasına odaklandığını belirten Çakır, “1 milyon nüfuslu bir ülkenin bu kadar önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak olmanın telaşe ve gururu, Doha ve diğer 8 şehrinin tüm cadde ve sokaklarına yansımış durumdadır.

 

Ham petrol ve gaz gibi güçlü ekonomik değerlere sahip ülkenin her noktasından adeta zenginlik abidesi olan farklı towerlar, iş merkezleri, oteller, alışveriş merkezlerinin yükseldiği görülmektedir.

 

Başta Çin olmak üzere Güney Kore gibi ülkelerin başta müteahhitlik sektörü olmak üzere diğer önemli sektörlerde varlıklarını göstermektedirler.

 

Yeni yeni Türk müteahhitlik sektörünün Katar’daki yatırımlardan pay almaya başladığı görülmektedir.

 

Görüştüğümüz ve temaslarda bulunduğumuz yetkililer, 2022 dünya kupası organizasyonunun Katar’da yapılacak olmasının Katar için büyük önem taşıdığını, diğer tüm körfez ülkelerinin Katar’ı desteklediğini, kendileri için en büyük mutluluklarının da Türkiye devletinin, Türk hükümetinin, 600 işadamı ile birlikte T.C. Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın ülkeyi ziyaretleri olduğunu belirten yetkililerin Türk kimliğine büyük saygı ve güvenlerinin olduğunu gördük.

 

Buradaki yatırımlara baktığımız zaman, Doha şehrinin nerede ise tamamının altyapı ve üstyapısı ile yeniden inşa edilmektedir. Her yer, 30-40 katlı residanceler, tower lar, kule vinçler ile doludur.

 

Diğer taraftan otoyollar, kaldırımlar ve diğer sosyal yatırımlar hızla devam etmektedir. Sosyal yaşama baktığımız zaman İslam ülkesi olan Katar’da nüfusun büyük çoğunluğu Müslümandır. Ancak buna rağmen, şehir yaşamında ve şehir medeniyetinde, iş yaşamında ve trafikte kadınların aktif rol aldığı, son derece medeni bir şekilde gece yarılarına kadar cadde ve sokaklarda yürüyüş yaptıkları, alışveriş merkezleri ve restaurantları doldurmaktadırlar.

 

Genel olarak baktığımız zaman, Katar halkının eğitim ve kültür seviyesinin çok yüksek olduğu, halkın yaşam biçiminden, sosyal yaşamın dizaynından da anlaşılmaktadır.

 

Modern kent kimliğinin yaratıldığı Doha ve diğer şehirlerde Arap ve İslam kültürü de son derece yoğun bir şekilde yaşatılmaktadır. Bu anlayış, şehirde yapılan her türlü yapıya yansımıştır.

 

Katar’da yaptığımız inceleme ve temaslarımızdan sonra, burada birçok sektörde Türk müteşebbislere ihtiyaç olduğunu gördük. Bunun yanında müteahhitlik sektörünün her kolunda iş ve yatırım imkanları bulunmaktadır.

 

Sektörde faaliyet gösteren müteahhitlerimizin ve iş adamlarımızın, bu bölge ile ilgilenmeleri ve bu bölgeyi takip etmeleri önemlidir. Bu anlamda katkı sağlayabileceğimiz konularda, şahsım ve kurumumuzun kapısı kendilerine sonuna kadar açıktır.”dedi.


?lgili Resimler

 
Copyright Alaattin Çakır © 2008 - 2019. All rights reserved.