HABER ARŞİVİ

11.03.2019 ALANYA’DA DEĞİŞİMİ BAŞLATACAĞIZ!

09.03.2019 TOSMUR ESNAFINDAN ÇAKIR’A BÜYÜK DESTEK!

08.03.2019 ÇAKIR; PAZARYERİ İŞGALİYE HARÇ ÜCRETİNİ %30 İNDİRECEĞİZ!

07.03.2019 ÇAKIR, KONAKLI’DA SEÇİM AFİŞİMİZE SALDIRI BİZİ YILDIRAMAZ!

07.03.2019 ÇAKIR'DAN SANAYİ ÇIKARTMASI!

06.03.2019 ÇAKIR’A, MAHMUTLAR’DA SEVGİ SELİ…

06.03.2019 ÇAKIR, ESNAFIN RAHATSIZ OLDUĞU UCUBE BİSİKLET YOLLARINI KALDIRACAĞIZ

03.03.2019 TÜM TÜRKİYE’DE KIRAT ŞAHLANIŞA GEÇMİŞTİR

02.03.2019 ÇAKIR: YAŞANANLARA KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ OLAMAYIZ!

28.02.2019 ÇAKIR, BALIK HALİNİ VE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.

28.02.2019 ÇAKIR, ALANYA HAL ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR’DAN KONAKLI ÇIKARMASINDA TÜM ESNAFA BÜYÜK MÜJDE!

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR HALİNİ ZİYARET ETTİ

27.02.2019 KONAKLI HALİNDE ÇAKIR’A BÜYÜK İLGİÇakır, Sanata Büyük Önem Veriyor

Mahmutlar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, beldeye kazandırdığı, Çini Merkezini gezdi. Gerçekleştirdiği projelerinde sanata ve doğal güzelliklere her zaman büyük önem veren başkan Çakır, bölgede tek olma özelliği taşıyan Çini Merkezinde, vatandaşların meslek edinmelerine imkan sağlıyor.

Mahmutlar'da Başkan Çakır'ın hizmete açtığı bölgenin tek çini merkezi olan ve çini imalat ve satışının yanı sıra çinicilik sanatı eğitimi verilerek, meslek edinme imkanı sağlanan çini merkezinde, Alanya Halk Eğitim işbirliği ile "çinicilik" sanatı eğitimi alan kursiyerleri azimlerinden ve sanata olan duyarlılıklarından dolayı tebrik etti. Bugüne kadar, yüzlerce kişinin çinicilik sanatı öğrenmesine öncü olan başkan Çakır, "Belediyecilik anlayışının, sadece altyapı ve üstyapı projelerinden ibaret olmadığı bilinciyle hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Özellikle ev hanımlarımızın meslek edinmelerine imkan sağlamak ve ev hanımlarımızın aile ekonomisine katkı sağlayan Çini merkezimizde, açıldığı ilk günden bu yana birçok etkinlikte sergi açılmış ve yüzlerce kişiye çinicilik sanatı eğimi verilmiştir. Çinicilik kursumuza ev hanımlarının yanı sıra sanata ilgisi olan erkeklerinde ilgi göstermesi, bizleri onurlandırmaktadır. Buradan sertifikalarını alan kursiyerlerimiz, kendi ürettikleri eserlerle, aile ekonomisine önemli katkılar sağlama imkanı bulmuşlardır. Beldemizi turizm ve sanat adına bölgemizde, yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil eden çini merkezimizde, çinicilik sanatı öğrenen kursiyerlerimizi tebrik ediyor, değerli kurs hocamıza da başarılarının devamını diliyorum."dedi. 

Mahmutlar'a Çini Merkezini kazandıran ve beldede önemli bir istihdam yaratan Başkan Çakır'a bu önemli merkezi beldeye kazandırdığı için teşekkür eden kurs hocası Necla Göksu, "Alanya Halk Eğitim işbirliği ile periyodik olarak verilen kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başarı sertifikası ile ödüllendirilmektedir. Kursumuza sanata meyilli ve istekli olan herkes katılabilir. Merkezimizde verilen kursların yanı sıra beldemizin bölgemizde, yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına önemli katkı sağlayan, sergiler açılmaktadır. Belediye başkanımız sayın Alaattin Çakır'a sanata olan duyarlılığı için ve beldemize böylesine önemli bir merkezi kazandırdığı için teşekkür ediyorum."dedi.


?lgili Resimler

 
Copyright Alaattin Çakır © 2008 - 2019. All rights reserved.