HABER ARŞİVİ

11.03.2019 ALANYA’DA DEĞİŞİMİ BAŞLATACAĞIZ!

09.03.2019 TOSMUR ESNAFINDAN ÇAKIR’A BÜYÜK DESTEK!

08.03.2019 ÇAKIR; PAZARYERİ İŞGALİYE HARÇ ÜCRETİNİ %30 İNDİRECEĞİZ!

07.03.2019 ÇAKIR, KONAKLI’DA SEÇİM AFİŞİMİZE SALDIRI BİZİ YILDIRAMAZ!

07.03.2019 ÇAKIR'DAN SANAYİ ÇIKARTMASI!

06.03.2019 ÇAKIR’A, MAHMUTLAR’DA SEVGİ SELİ…

06.03.2019 ÇAKIR, ESNAFIN RAHATSIZ OLDUĞU UCUBE BİSİKLET YOLLARINI KALDIRACAĞIZ

03.03.2019 TÜM TÜRKİYE’DE KIRAT ŞAHLANIŞA GEÇMİŞTİR

02.03.2019 ÇAKIR: YAŞANANLARA KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ OLAMAYIZ!

28.02.2019 ÇAKIR, BALIK HALİNİ VE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.

28.02.2019 ÇAKIR, ALANYA HAL ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR’DAN KONAKLI ÇIKARMASINDA TÜM ESNAFA BÜYÜK MÜJDE!

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

27.02.2019 ÇAKIR, PAYALLAR HALİNİ ZİYARET ETTİ

27.02.2019 KONAKLI HALİNDE ÇAKIR’A BÜYÜK İLGİMÜTBİR’DE DEVİR

2010 yılından beri Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanlığı görevini yürüten Alaattin Çakır, MÜTBİR yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrıldı, yerine yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Küçüker seçildi.

Yaklaşık 3 yıldır MÜTBİR başkanı olarak görev yapan ve sektör ile ilgili önemli gelişmelere ve iyileşmelere öncülük eden Çakır, Ankara’da da Alanya’yı başarıyla temsil etti. Merkezi Ankara’da kurulu bulunan İMKON Genel Sekreterliği ve TİMFED Genel Başkan vekilliği görevlerini halen sürdüren ve MÜTBİR yönetim kurulu başkanlığını özel sebepler nedeniyle bırakma kararı alan Çakır yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“21.01.2010 tarihinde devraldığım Alanya Müteahhitler Birliği Derneği (MÜTBİR) Yönetim Kurulu Başkanlığından sonra, Alanya’da sektörün yere ve genel sorunları ile birlikte taleplerini içeren birçok çalışma yaptık.

Bunlardan en önemlisi, müteahhitlerimizin yeni çıkan ve güncellenen yasa ve yönetmeliklerden bilgilendirilmesi, yerel yönetimlerin uygulamalarının kontrolü ve takibi, ilgili bakanlık tarafından yürütülen müteahhitlik sicil çalışmalarına katkı sunulması, diğer taraftan bölgemizde yürütülen sektör faaliyetlerinde batı standartlarının yakalanmasıyla ilgili öneri ve tavsiye gibi çalışmalar yapılmıştır.

Diğer taraftan, ilçemizin ve bölgemizin sektörel anlamda tanıtımı, sorun ve taleplerimizin Ankara’ya taşınması ve karşılık bulması, önemine binaen MÜTBİR’in Ankara’da kurulu bulunan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’na (TİMFED) katılımı sağlanmıştır. Katılımla birlikte, Ankara’da yapılan TİMFED’in ilk genel kurulunda şahsım yönetim kuruluna seçilmek suretiyle Genel Başkan Vekilliği görevi verilmiştir ve halen bu görevi yürütmekteyim.

Türkiye’nin lokomotif sektörü olan müteahhitlik sektörünün günden güne gelişmesi ve büyümesiyle birlikte ortaya çıkan sorun ve taleplerin ve potansiyel temsil ihtiyacının karşılanması amacıyla, Türkiye’de kurulu bulunan güneydoğu müteahhitlerini temsilen Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu, Ege ve bölgeyi temsilen Ege Yapı Müteahhitleri Federasyonu ve İçanadolu’yu temsilen TİMFED ile birlikte 3 federasyon birleşerek, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonunu (İMKON) kurmuşlardır.

Yeni kurulan üst birlik konumundaki konfederasyona 3 federasyon, 50’ye yakın dernek, 120 bine yakın üye kaydı bulunmaktadır. İMKON’un Ankara’da yapılan ilk olağan kongresindeki seçimde yine yönetim kuruluna seçildim. Daha sonra yapılan yönetim kurulu toplantısında, İMKON Genel sekreteri olarak görevlendirildim. Halen Ankara merkezde TİMFED ve İMKON’daki görevlerim devam etmektedir.

3 yıla yakın zamandır sürdürdüğüm Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) yönetim kurulu başkanlığındaki görevimi özel sebeplerim nedeniyle bırakma kararı aldım. Yönetim kurulumuzla yaptığımız istiare neticesinde, yönetim kurulu başkanlığı görevimi bıraktım. Görevi bırakmamla birlikte yapılan yönetim kurulu toplantısında, yönetim kurulu üyemiz sayın Mustafa Küçüker Başkan ve sayın Hakkı Kurt Başkan yardımcısı olarak seçilmiş olup, Alanya Müteahhitler Birliği yönetim kurulundaki görevim halen devam etmektedir. Benimle birlikte yaklaşık 3 yıldır mesai harcayan bugünkü ve bir önceki yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederken, bugün görevi devralan yeni yönetime hayırlı başarılar diliyorum. Alanyamıza ve sektöre hayırlı olsun.”dedi.

Başkanlık görevini devralan Mustafa Küçüker, yaptığı açıklamasında bugüne kadar yapılan başarılı hizmetlerinden dolayı Çakır’a teşekkür etti ve yönetim olarak bundan sonra da her türlü çalışmaları birlikte yürüteceklerini söyledi. 


?lgili Resimler

 
Copyright Alaattin Çakır © 2008 - 2019. All rights reserved.